מסלולי לימוד

אנחנו מציעים מענה מקיף בתחומים השונים: למידה לבגרות בכיתות קטנות ומענה פרטני במקרה הצורך, קשר אישי ,הכוונה וליווי על ידי צוות המחנכים ומערך טיפול הנותן מענה לצרכים רגשיים ונפשיים.

מסלול בוקר בנות

חמישה ימים בשבוע: 14:30- 09:00

רכזת המסלול: כרמל הכהן

מעלה בנות בוקר הוקם בעקבות ביקוש גדול לתיכון לבנות כבר מכיתה י’, והוא מיועד לבנות שרוצות להתקדם, להתפתח ולסיים בגרות מלאה.

הלמידה בביה"ס נעשית בכיתות קטנות של 12-15 בנות, עם צוות מקצועי, אוהב וקשוב שפועל ורוצה לקדם כל אחת באופן אישי. 

עם זאת, ההצלחה בבית הספר תלויה ברצון התלמידה ומתוך לקיחת אחריות על המסגרת ועל הלימודים. חשוב לנו לפגוש את החוזקות והכישורים המיוחדים של כל אחת, ומתוך כך לבנות את חוויות ההצלחה שלה. 

הלימודים מתקיימים חמישה ימים בשבוע בין השעות 9:00-15:00, הלמידה נעשית בצורה ממוקדת לקראת הגשות להערכות חלופיות ולבגרויות, במועדי חורף וקיץ. 

הלימודים בשבילנו הם לא הכל, אנחנו מאמינים שכאשר נערה מרגישה במקומה משם היא תתקדם ותרצה לגדול. חשוב לנו לבנות קשר אישי עם כל תלמידה ומשקיעים הרבה בהקשר הכיתתי והחברתי. 

אחת לשבוע יש זמן שבו אנחנו מבשלות ומקיימות ארוחה כיתתית שכוללת פעילות או שיח על נושאים שמעסיקים ורלוואנטיים . 

בנוסף, יש שיחה שבועית כיתתית עם מחנכת הכיתה ואשת טיפול, ישנם טיולים, התנדבויות, פעילויות ועוד. 

 

מסלול ערב בנים

בין השעות 16:00-20:30, חמישה ימים בשבוע

אריאל ג'ינו

רכז המסלול: אריאל ג'ינו

במסלול זה מתקיימת חוויה לימודית מסוג אחר. אצלנו הלימודים מתקיימים דווקא בשעות אחה"צ-ערב. המסגרת מותאמת למי שרוצה לגשת ללימודי בגרות, ובמקביל לעבוד בשעות הבוקר ולפתח תחומי עניין מגוונים וכישרונות תעסוקתיים. מי אמר שעבודה ולימודי תיכון לא מסתדרים יחד? אצלנו זה מתאפשר ואפילו הולך מצוין!

התיכון נותן תמיכה מלאה לגשת ולהצליח במבחני הבגרות וכל זאת מתוך רגישות גדולה לצרכי התלמיד ומתוך הבנה שפיתוח יכולות ועצמאות הם חלק בלתי נפרד מתהליך ההתבגרות והצמיחה. המסגרת שלנו רואה בניצול שעות הבוקר לעבודה חלק מתפיסה חינוכית השואפת לפתח יכולות אישיות ותחושת עצמאות ומסוגלות.

 התלמידים אצלנו מועסקים במגוון משרות – החל משיפוצים וחקלאות ועד טכנאות ומחשוב, למרות הקושי והאתגר הם מצליחים לשלב בין העולמות וזוכים לחוויית תיכון מיוחדת ומבגרת מאוד. צוות המורים המקצועי שלנו משקיע את הלב ואת הנשמה לתמוך ולהוביל את התלמידים שלנו להצלחה בלימודים וכל זאת יחד עם פיתוח תהליך אישי משמעותי והסתכלות פנימה.

אתה תלמיד יא' או יב' ומתחשק לך לגשת ולהשלים את תעודת הבגרות? אתה מעוניין לפתח עיסוק מקצועי בשעות הבוקר במקביל ללימודי תיכון בערב? בא לך לנצל את שעות היום עד המקסימום? יש לך יכולת ואחריות? אשמח לתאם איתך פגישה.

אריאל ג'ינו – רכז מסלול ערב בנים.

מסלול ערב בנות

שלושה ימים בשבוע: 20:00 - 16:00
יומיים בשבוע 14:30-20:30

תמונה יעל מויאל

רכזת המסלול: יעל מויאל

במסלול ערב בנות, התלמידות לומדות להכיר את עצמן ולהתמקד בתהליכים פנימיים תוך כדי העצמת תחושת המסוגלות האישית. הבנות צועדות לקראת בגרות עם המון אהבה, התפתחות וצמיחה.

ההבניה וההתחדשות של העולם הפנימי נועדה כדי לעבוד עם כל תלמידה מתוך דיבור, קשר ובניית מערכות יחסים חמה וטובה. כחלק מהתפיסה החינוכית אנו רואים חשיבות רבה בניצול שעות הבוקר לעבודה ועשיה פרודוקטיבית, לפתח את היכולות האישיות ותחושת המסוגלות והעצמאות.

הלימודים הם בשעות אחה"צ ערב. בין השעות: 16:00 – 20:30 ויומיים בשבוע: 14:30-20:30.

הבגרות היא בגרות מלאה של החמ"ד בתוספת מגמת ספרות/אומנות. בנוסף ללימודים מתקיים פעם בשבוע מפגש של הכיתה עם המחנכת וישנה שעה נוספת שמוקדשת לארוחה כיתתית. במהלך השנה ישנם פעילויות חברתיות, סיורים, טיולים, ערבי הורים ועוד. הפעילות החברתית הינה חלק אינטגרלי משגרת התיכון.

רוצה בגרות קצת אחרת? אצלנו יש לך מקום. מוזמנת.

יעל מויאל – מנהלת מסלול ערב בנות.

מסלול בוקר בנים

בין השעות 9:00-15:00, חמישה ימים בשבוע

נתאי שילה

רכז המסלול: ניתאי שילה

אנחנו מאמינים בתלמידים ומתוך כך הקמנו את תיכון מעלה בוקר. אצלנו התלמידים באים כי הם רוצים ללמוד, ורוצים לקחת אחריות על הלמידה שלהם. צוות המורים מסור ומקצועי, עם לב רחב ואוהב. הלימודים מתנהלים בין השעות 9:00-15:00, חמישה ימים בשבוע. אנחנו עובדים עם כל תלמיד בנקודה בה הוא נמצא ומכאן מתחילים לטפס אתו למעלה.

חשובה לנו חווית ההצלחה של התלמיד, לכן הקבוצות הם קטנות של 12-15 תלמידים בכיתה, דבר המאפשר להנגיש לכל תלמיד את החומר לפי רמתו. מבחני הבגרות נערכים פעמיים בשנה במועדי חורף וקיץ, כך יוצא, שהלמידה היא מאוד ממוקדת וחווית ההצלחה שבאה בעקבותיה משמעותית ומהירה. פעם בשבוע אנו נפגשים לארוחה כיתתית משותפת בה מועלים תכנים חינוכיים וחברתיים שמעניינים את התלמידים ורלוונטיים לחייהם.

כמו כן אנו מקיימים שיחת קבוצה פעם בשבוע עם מחנך הכיתה ואיש טיפול, בשיחה זו אנו עוסקים בתכנים רגשיים, מפתחים את השיח ויכולת ההבעה הרגשית. בכיתה י"ב השיחה מוקדשת להכנה למסגרות ההמשך מכינה/ישיבה/צבא.

לאורך כל השנה מתקיימות פעילויות חברתיות רבות ומגוונות: התנדבות, פעילות סביב חגים, גיחות חד-יומיות לשטח וגולת הכותרת: מסעות שטח במדבר ובצפון. בפעילויות אלו התלמידים לוקחים אחריות מלאה על תכנון וביצוע הפעילות. הקשר בין התלמידים לצוות בנוי על אמון וכבוד הדדי, מתוך ראיית צרכי התלמידים והענקת ליווי אישי, ישנה דאגה לתוכניות אישיות בתוך בי"ס וליווי משמעותי גם במקומות העבודה. הקשר בין המחנך לתלמיד הוא משמעותי, מעמיק וצומח. התפיסה והשאיפה היא שהמורה יהווה מורה לחיים גם אחרי שהתלמיד סיים את לימודיו.

מוזמן להצטרף,
ניתאי שילה – מנהל מסלול בוקר בנים.